ما از ایده تا بهره برداری در کنار شما هستیم👋

جویفول درایور اپلیکیشنی برای ارسال محصولات جویفول باکس
جویفول درایور اپلیکیشنی برای ارسال محصولات جویفول باکس

مهمترین کار بعد از اینکه یک شرکت محصولش را به فروش میرساند این است که آن محصول هر چه سریعتر و سالم به دست خریدار برسد. اگر محصولی که حمل و نقل میشود محصولی مثل کیک یا شیرینی باشد، ریسک کار حمل و نقل بیشتر هم میشود. این دلایل باعث شد که فروشگاه Joyful Boxes شبکه توزیع و لوجستیکش را راه اندازی کند و سفارش و توزیع کالا را به صورت استوماسیون شده و خودکار اجرا نماید. اینجا بود که طراحی و توسعه اپلیکیشن Joyful Driver را شرکت کنترل اعداد برای این فروشگاه شروع کرد.

صفحات لاگین جویفول درایور
صفحات لاگین جویفول درایور

معمولا رانندگان مسئول تحویل کالا یا همان Delivery drivers، به یک برنامه بسیار کاربردی و ساده نیاز دارند که در هنگام رانندگی استفاده از آن سخت نباشد. از سویی دستور العمل های ارائه شده به مسئول تحویل کالا باید بسیار کوتاه و آسان باشد. این دستور العمل ها باید به گونه ای باشند که راننده در مسائلی مثل تحویل گرفتن کالا، نوع آن کالا، زمان تحویل و مقصد آن کالا اشتباهی نکند. همه این موارد باعث شد این اپلیکیشن از نظر طراحی شکلی به خود بگیرد که کنترل اعداد تا آن زمان مثل آنرا طراحی و پیاده سازی نکرده بود.

مفهوم طراحی جویفول درایور
مفهوم طراحی جویفول درایور

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، کالای هدیه (Gift) یکی از انواع کالاهایی است که مشتریان زیادی به صورت روزمره از جویفول خریداری میکنند. این موضوع در تحویل آن کالا برای راننده مهم است. چونکه شخص خریدار کالا با شخص تحویل گیرنده متفاوت است، مقوله هایی مثل زمان تحویل و مبلغ دریافتی کالاهای هدیه از اهمیت زیادی برخوردار است. این برنامه به قدری هوشمندانه طراحی شده است که راننده بلافاصله متوجه میشود که آیا کالایی که تحویل می دهد هدیه است یا خیر.

برای آسانتر شدن جریان های اپلیکیشن (App Flows)، برنامه به این شکل پیاده سازی شده است که رانندگان فقط با لمس یک دکمه آمادگی خود را برای تحویل گرفتن کالا از فروشگاه جویفول اعلام میکنند و در هنگام نزدیک شدن به مقصد هم همین کار را انجام میدهند که همه این کارها به مشتری نوتیفیکیشن میفرستد و او را از آخرین وضعیت محصول مطلع میکند. علاوه براین با فشردن این دکمه‌ها مدیران بازاریابی را هم از طریق پنل مدیریتی از وضعیت و موقعیت کالا مطلع می شوند، که موجب اطمینان کارفرما و مشتری از این سیستم اتوماسیون است.

کارت‌های سفارش جویفول درایور
کارت‌های سفارش جویفول درایور

همانطور که در عکس بالا مشخص است، سفارشات درون کارت هایی نمایش داده میشوند. کارت‌های سفارش پرداخت شده و پرداخت نشده طرح‌های منحصر به فرد و متفاوتی دارند، به همین دلیل راننده فقط با مشاهده کارت سفارش مربوطه متوجه می شود که آیا باید از مشتری وجهی دریافت بشود یا خیر.

علاوه بر این، یکی از مفیدترین عناصر و مزایا برای رانندگان، نمایشگری است که تعداد کل کیلومترهای پیموده شده طی روز گذشته را با جزئیات مشخص می کند.
مواردی که ذکر شد تنها بخشی از ویژگی های برنامه Joyful Driver بود. در پست های بعدی قسمت های دیگر این اپلیکیشن را با هم بررسی میکنیم.

Joyful Driver - Apps on Google Play
The Driver app for JoyfulBoxes

ضمنا نسخه iOS جویفول درایور فقط در قطر در دسترس است.

اگر به برنامه‌های Driver یا سایر برنامه‌های فروشگاهی یا تجارت الکترونیک علاقه دارید، کافیست اینجا کلیک کنید. کنترل‌اعداد شما را در این مسیر همراهی خواهد کرد.