ما از ایده تا بهره برداری در کنار شما هستیم👋

monitormousekeyboardpad
wheel
management

درباره سامانه مدیریت توزین

قصد ما از اتوماسیون، استفاده از ابزارهای کنترلی (مثلاً کامپیوتر) به جای انسان (به منظور کاهش دخالت انسان) در مراحل توزین می‌باشد.هدف از طراحی و پیاده‌سازی نرم‌افزار سامانه مدیریت توزین هوشمند تحت شبکه کنترل اعداد، مکانیزه کردن روند توزین، مدیریت هزینه‌ها، مدیریت زمان‌بندی روال کاری و مدیریت انبار در معادن، به منظور کاهش تلفات، جلوگیری از هدر رفت مواد و افزایش سرعت می‌باشد.در واقع سیستم توزین هوشمند به مثابه یک تسهیل‌ کننده برای تحلیل گزارش‌های آماری عمل می‌کند که وضعیت و روند عملیات را به طور شفاف برای مدیران صنعت شرح می‌دهد.

ارتباط با ما

چرا معادن به باسکول نیاز دارند

mine scale

قیمت فروش

از آنجا که کالاهای استخراج شده بر حسب وزن به فروش می‌رسند، یک باسکول می‌تواند در تعیین قیمت مناسب به مدیران کمک کند.

جلوگیری از تخریب وسایل

اضافه بار به وسایل نقلیه آسیب می‌رساند بنابراین باسکول از بارگیری اضافی کامیون جلوگیری می کند تا راننده و سایر پرسنل بتوانند با اطمینان از ایمنی، روی فرایند حمل نقل محصولات تمرکز داشته باشند.

جلوگیری از تخلفات

باسکول‌ها ظرفیت بارگیری وسایل نقلیه را بررسی می‌کنند تا از سرقت یا سوء استفاده‌های احتمالی جلوگیری کنند.

صرفه جویی در زمان و هزینه‌

در معادن با نصب موانع و ریل‌های راهنما، ماشین‌آلات را کنترل کرده و از سرنگون شدن آنها از روی باسکول جلوگیری می‌کنند. تا هزینه‌های وارده بر ماشین‌آلات و باسکول را به حداقل برسانند.

امکانات سامانه مدیریت توزین هوشمند

اتصال همزمان چندین باسکول

این سیستم می‌تواند به طور همزمان به چندین باسکول متصل شود. این امر باعث یکپارچگی و هماهنگی کار باسکول‌ها شده و اطلاعات را به طور متمرکز جمع آوری می‌کند.

پشتیبانی از حالت آفلاین

برای جلوگیری از اتلاف اطلاعات و اختلال در روند کار باسکول‌ها، قابلیت پشتیبانی از حالت آفلاین به این سیستم افزوده شد. به این معنی که در صورت قطع شدن اتصال شبکه، اطلاعات در حافظه محلی نوشته شده و پس از اتصال دوباره، با سرور همگام‌سازی می‌شوند.

اتصال به سیستم‌های ERP

این نرم افزار با بهره‌مند بودن از قابلیت اتصال به انواع سیستم ERP، این امکان را در اختیار کاربران می‌گذارد که با متصل کردن آن به سیستم ERP خود، تمامی قبوض را همگام سازی کرده و صدور صورتحساب را ساده کنند.

تعریف و مدیریت اطلاعات پایه

کاربران می‌توانند اطلاعات اولیه و پایه را به صورت دلخواه برای این سیستم تعریف کنند. اطلاعاتی از قبیل دستگاه باسکول، ایستگاه باسکول، محصولات، شرکت‌ها، رانندگان، وسایل نقلیه، کاربران سیستم، دستور حمل های شرکت‌ها و غیره.

بخش های مختلف سامانه

مزایای سامانه مدیریت توزین

کاهش خطاهای انسانی

استفاده از دستگاه RFID ریدر جهت ثبت اطلاعات به جای وارد کردن اطلاعات به صورت دستی

دقت در امور انبارداری و حسابداری

اتصال به سیستم ERP جهت دقت در دریافت اطلاعات اولیه و جلوگیری از اشتباهات احتمالی

benefit of system

تسریع در کار توزین

هوشمندسازی و اتوماسیون سیستم جهت افزایش سرعت و دقت در عملیات توزین.

افزایش امنیت

کنترل سطح دسترسی و عملکرد کاربران جهت تضمین امنیت سیستم

سایر مزایا و امکانات

بانک اطلاعاتی کامل و گزارشات دقیق

این سیستم با ایجاد کردن بانک اطلاعات کامل و همچنین با ارائه انواع گزارش‌های آماری، مدیریتی و عملیاتی، به مدیران کمک می‌کند با تصمیم گیری‌های مبتنی بر اطلاعات، کسب و کار خود را به بهره‌وری بیشتر برسانند.

تضمین امنیت کار

با بررسی اطلاعات و گزارشات دقیقی که این سیستم ارائه میدهد، مدیران نظارت لحظه‌ای بر عملیات توزین خواهند داشت تا امنیت کار خود را تضمین کرده و از سوء استفاده‌های احتمالی اشخاص جلوگیری کنند.

مدیریت قبوض

بعضی مواقع به دلایل مختلف نیاز می‌شود یکی از مراحل توزین تکرار شود، بنابراین نیاز است برخی از افراد بر اساس سطح دسترسی که دارند بتوانند قبضی را حذف یا ملغی کنند. این سیستم این مشکل را هم پیشبینی و رفع کرده.

مدیریت انواع دستور حمل و نقل

در این سیستم می‌توان انواع دستورات حمل و نقل را اعم از ورودی و خروجی تعریف کرد. در نوع خروجی (محصولات معدن)، توزین اول شامل وزن خالی کامیون و توزین دوم شامل وزن بارگیری شده کامیون میشود تا وزن خالص بار خروجی بدست آید. ولی برای ورودی برعکس، در توزین اولیه وزن بارگیری شده کامیون و در توزین دوم وزن اولیه ثبت میشود تا مشخص شود چه میزان از بار داخل معدن تخلیه شده است.

مدیریت شرکت‌های باربری

این نرم افزار فرآیند مدیریت توزین را متمرکز می‌کند، کاربران با بررسی اطلاعات ثبت شده می‌توانند از سلامت محموله در مسیر حمل و نقل اطمینان حاصل کنند. به این صورت این سیستم همکاری شما با شرکت‌های باربری را تسهیل می‌کند.

نحوه کار سامانه مدیریت توزین

installation

1. نصب و راه اندازی

نصب و راه‌اندازی سامانه مدیریت توزین هوشمند با دستورالعمل های بسیار ساده انجام می‌شود. برای نصب و راه‌اندازی کافیست تنظیمات اولیه را انجام داده و اطلاعات پایه را وارد کنید.

2.شخصی‌سازی سیستم

این نرم افزار به گونه‌ای طراحی شده که مطابق با نیاز کاربران براساس انواع مختلف حمل و نقل و حالتهای عملیاتی خاص شخصی سازی و تنظیم می‌شود تا تبدیل به یک نرم افزار کاربردی و مشتری پسند شود.

scan-rfid

3.اسکن RFID

نرم افزار ما از اسکن RFID برای شناسایی ماشین‌آلات و بازیابی اطلاعات مربوط به ماشین‌آلات و محموله استفاده می‌کند. این امر به صورت خودکار انجام شده و اطلاعات به شکل لحظه‌ای و بدون دخالت انسان جمع آوری می‌شوند.

4.عملیات باسکول

اپراتور باسکول می‌تواند عملیات توزین را در همان محل یا از راه دور انجام دهد و اطلاعات دقیق هر تراکنش به طور ایمن در سیستم ذخیره می‌شوند. این قابلیت به ساده سازی فرآیند توزین، حذف خطای انسانی و صرفه‌جویی در زمان کمک می‌کند.

multy-network

5.اتصال همزمان به چند باسکول

با راه‌اندازی یکباره این سیستم، می‌توان آن را به تمام باسکول‌های موجود، بدون هیچ محدودیتی در تعداد متصل کرد. این امر باعث یکپارچگی و هماهنگی کار باسکول‌ها شده و اطلاعات را به طور متمرکز جمع آوری می‌کند.

6.مدیریت داده‌ها

تمام اطلاعات جمع‌ آوری شده به صورت سازمان یافته و ایمن در سیستم ذخیره می‌شوند پس مدیران می‌توانند به صورت لحظه‌ای به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

support

7.پشتیبانی از حالت آفلاین

این سیستم از حالت آفلاین نیز پشتیبانی می‌کند و اطلاعات در حافظه محلی ذخیره شده و پس از اتصال دوباره به سرور همه اطلاعات همگام‌سازی می‌شوند تا علاوه بر ایجاد نکردن خلل در کار باسکول‌ها، از اتلاف اطلاعات نیز جلوگیری شود.

8.ارائه گزارشات دقیق

این نرم افزار با ارائه گزارشات دقیق و طبقه‌بندی شده، در امر مدیریت و نظارت به مسئولین کمک شایانی می‌کند.این گزارشات بینش دقیقی در اختیار مدیران قرار می‌دهند تا بتوانند هرچه بیشتر فرایند کار را به بهره‌وری نزدیک کنند.

request application

درخواست نرم افزار

اگر مایل به استفاده از این نرم افزار کارآمد هستید کافیست درخواست خود را ثبت کنید. با هوشمندسازی عملیات توزین در زمان و هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده و دقت و بهره‌وری را افزایش دهید.

ما از ایده تا بهره برداری در کنار شما هستیم👋